RECENZJA FOTOKSIĄŻKI SAAL DIGITAL

Martyna Janicka przez

Fotoksiążka? Dlaczego nie używałam tego wcześniej? Znać znałam, ale nie wiedziałam, że to takie proste. Od kiedy pamiętam interesuję się fotografią i zdjęciami. Można powiedzieć, że mam to po babci, ponieważ to ona zawsze kolekcjonowała wszystkie rodzinne zdjęcia, przykładała do tego ogromną uwagę i zawsze lubiła mieć je poukładane. Jeśli nie były ułożone po jej myśli, prosiła o pomoc wnuczkę. I tak oto w mojej rodzinie pamiętało się zawsze o albumach. Jak dla mnie jest to możliwość przeniesienia swojej wyobraźni do najlepszych wspomnień. Do chwil spędzonych razem z rodziną, do uśmiechów z dzieciństwa czyli do wszystkiego co nie wróci, a mamy możliwość uchwycenia tego w danej chwili. W tym roku zdjęcia były wybieranym przeze mnie prezentem na różne okazję, ale mogę teraz śmiało powiedzieć, że żałuję formy w jakiej je przygotowałam. Fotoksiążka, którą stworzyłam niżej to zaledwie 15 minut pracy. Wybór zdjęć był prosty, to moje wszystkie sesje blogowe realizowane od początku istnienia bloga czyli od 3 miesięcy.

Współpracując z moją fotograf Olą dostaje piękne wyniki sesji czyli najwspanialsze fotografię. I to własnie te fotografię idealnie wpisały się w moją książkę. Na pewno będzie to dla mnie pamiątka na lata.

Foto-album oszczędza nam zdecydowanie dużo czasu. Nie trzeba wywoływać zdjęć i kupować specjalnego albumu, aby później ja tam umieścić. P.S. Komu zdarzyło się wyciąganie zdjęć z albumów? Muszę się przyznać, że nie raz tak robiłam, ale niestety nie wróciły one na swoje miejsce lub przepadły całkowicie.

System, który pomagał mi stworzyć album był bardzo domyślny. Większość zdjęć znajdowała się w takiej kolejności w jakiej dokładnie chciałam, żeby były. Zmiana miejsc zdjęć, ich usuwanie czy dodawanie było intuicyjne i proste, w tym momencie mogłam także zmniejszyć lub zwiększyć rozmiar zdjęcia. Na danej stronie mogłam wybrać odpowiednią dla mnie liczbę zdjęć, w zależności od tematyki danej sesji wybrałam od 2 do 6 zdjęć na dwie strony.

Myślę, że taka fotoksiążka to idealny pomysł na prezent dla kogoś czy dla siebie samego. Pozwoli nam uchwycić najpiękniejsze dla nas wspomnienia w jednej książce. Chciałam także dodać, że jest ona wykonana bardzo profesjonalnie, biorąc ją w dłoń po prostu wrażenie. Wszystkie osoby, które widziały mój fotoalbum były zachwycone! 🙂

A Ty masz już swoją własną FOTO-książkę?

Dobranoc! 🙂

Może Ci się spodobać